č. p. 7, Bylany 538 01
+420 604 130 528
skola@talentbylany.cz

Domácí vzdělávání

Připojte se do komunity lidí, kteří své děti vzdělávají doma.

V našich školách TALENT se, mimo jiné, zaměrujeme na podporu rodin s dětmi plnícími povinnou školní docházku formou individuálního neboli domácího vzdělávání.

Provedeme Vás školní docházkou tak, aby jste měli možnost vzdělávat své děti podle vlastních představ a zároveň v souladu s platnou legislativou. 

Jak to u nás probíhá?

Jednoduché nástroje, které pro Vás máme nachystané, usnadňují práci Vám i nám. Na základě našich zkušeností je stále vyvíjíme a upravujeme tak, aby byly praktické a funkční. Chceme totiž i děti v domácím vzdělávání maximálně podpořit při hledání a rozvíjení jejich talentů. 

Přezkoušení formou rozhovoru a prezentace portfolia

Jsme přesvědčeni, že jednorázové testování a zkoušení žáka není efektivní způsob, jak ověřit jeho znalosti a dovednosti.

Přezkoušení je u nás příjemnou událostí, při které děti prezentují svoji práci a zážitky za uplynulé pololetí. K této příležitost si, kromě prezentace různých dovedností, připravují svoje žákovská portfolia, ve kterých dokládají splněné výstupy a která jsou vždy jedinečná. Obsahují např. pracovní sešity, fotografie, deníky z cest, výrobky, IT prezentace, různé projekty, zkrátka vše, co děti považují za důležité a o co se chtějí s přezkušujícími podělit.  
Motivační dopis a vzdělávací mapy

Smysluplné hodnocení a kvalitní zpětná vazba jsou pro nás velmi důležité. V našich mapách vzdělávacího pokroku můžete sledovat pokrok dítěte a víte tak přesně, kde se na vaší cestě vzděláváním nacházíte. Mapy jsou živým dokumentem, který při přezkoušení slouží jako podklad pro hodnocení. 

Zpětnou vazbou pro děti je potom motivační dopis od rodičů, ve kterém každé pololetí vyhodnotí společnou práci. 
Mapa domškoláků

Společné sdílení zkušeností a vzájemné propojování rodin vzdělávajících své děti doma nebylo nikdy jednodušší. Podívejte se na naši mapu domácích školáků a najděte si přátele ve Vašem okolí. 

Podpora zkušených metodiků

Do našeho týmu koordinátorů domácího vzdělávání vybíráme lidi, kteří mají osobní dlouhodobou zkušenost s domácím vzděláváním svých dětí. Někteří z nich jsou pedagogové, jiní vedou vlastní komunitní školy nebo skupiny. Proto můžeme být nápomocni při řešení různých témat. Náš záběr je opravdu široký. Jsme tu pro Vás.

Podpora komunitních škol

Velmi souzníme s myšlenkou rozšiřování pestrosti vzdělávání tak, aby si každý mohl vybrat školu podle svých zájmů a talentů. Chcete pro své dítě raději svobodné a demokratické vzdělávání nebo jazykově zaměřenou školu? Je Vaše dítě talentovaný sportovec, umělec nebo chce být jaderný fyzik? Vyberte si!

Věříme, že komunitní školy, které mají zapsané žáky v domácím vzdělávání na kmenových školách, mohu být řešením. Pokud máte komunitní školu a náš záměr se Vám líbí, rádi se staneme Vaší kmenovou školou Rádi byste komunitní školu založili a nevíte jak na to? Jsme tu pro Vás.  Jsme komunitní škola a chceme se přidat!

Váš koordinátor náš člověk

Naši koordinátoři jsou Vám plně k dsipozici. Vyřeší za Vás administrativu i přezkouší děti. Nebo byste raději koordinátora z vlastních řad? Vyberte si z Vašeho týmu člověka,

kterého budeme vzdělávat a připravovat tak, aby bezproblémů zvládl obstát i při té nejpřísnější kontrole ze strany ČŠI a stal se profesionálem v oblasti individuálního vzdělávání.

Přezkoušení u Vás

Nalaďme se společně na stejnou vlnu a podmínky přezkoušení budou pro všechny vaše děti stejné. Naši koordinátoři za Vámi přijedou, ať už jste odkudkoliv a přezkoušení tak proběhne v prostředí, na které jsou děti zvyklé a kde se cítí dobře. Pokud ovšem budete našeho koordinátora vůbec potřebovat. 

Finanční a materiální pomoc

Pokud bude naše spolupráce dlouhodobá a bezproblémová, chceme Vás podporovat a pomoci Vám ve Vašem rozvoji. Podpoříme Vaše průvodce v jejich vzdělávání, můžeme Vaše děti zapojit do programů Erasmus+, dokážeme Vás vybavit materiálem a pomůckami, které budete potřebovat. 

Vaši žáci nám neplatí žádné školné

Protože je naším cílem organizovat přezkoušení u Vás a pomoci Vám zaškolit člověka, který se bude starat o Vaše děti s metodikou, kterou máme pro IV připravenou. Neplatí u nás žáci na IV žádné další poplatky nebo školné.

Komunitní školy a skupiny, se kterými spolupracujeme

DivoZemě, z.s.

Magická krajina nevšedních zážitků

Doplňkové služby

Pro všechny žáky na obou stupních základního vzdělávání máme jednotné školné a jednotný přístup. Ale někdy se může stát, že příprava dítěte na druhém stupni, má na rodiče a děti větší nároky a nemusí to pak být zcela snadné. Proto jsme pro Vás připravili jednotlivé doprovodné služby navíc, které jsou zpoplatněny v rámci měsíčních plateb, jdou kdykoliv zapnout a vypnout.

Konzultant domácího vzdělávání

Někdy se může zdát, že vzdělávat děti doma není vůbec jednoduché. Z tohoto důvodu jsme připravili službu konzultanta, který je vám k dispozici prakticky kdykoliv na telefonu nebo online. Cílem této služby je Vám poskytnout plnou podporu a pomoci Vám nastavit vzdělávání Vašeho dítěte doma tak, aby vše fungovalo bez problémů.

1 000,- měsíčně

Garant domácího vzdělávání

Pokud vzděláváte děti doma na druhém stupni základní školy, je podmínkou mít vysokoškolské vzdělání nebo zajištěného garanta pro takovéto vzdělávání, které vysokoškolské vzdělání má. Naše škola tuto službu zajišťuje v rámci nadstandardních služeb. Služba se platí měsíčně a její součástí je minimálně dvakrát týdně společná výuka s Vaším žákem formou online hodiny. Garant plánuje a organizuje výuku s Vaším dítětem a na dálku ho prakticky vzdělává.

5 000,- měsíčně

Jednotná cena školného pro všechny.

měsíčně – 10 splátek

600,- Kč

Školné obsahuje:

 • úvodní konzultace
 • pomoc s přípravou dokumentace
 • dvakrát do roka přezkoušení formou rozhovoru a prezentace portfolia
 • využívání mapy domškoláků
 • vzdělávací pomůcky vytvořené školou
 • vzdělávací mapy, jako průvodce vzděláváním vašich dětí
čtvrtletně – 4 splátky

1 500,- Kč

Školné obsahuje:

 • úvodní konzultace
 • pomoc s přípravou dokumentace
 • dvakrát do roka přezkoušení formou rozhovoru a prezentace portfolia
 • využívání mapy domškoláků
 • vzdělávací pomůcky vytvořené školou
 • vzdělávací mapy, jako průvodce vzděláváním vašich dětí

Platby školného:

Variabilní symbol je číslo Vaší smlouvy (např. 556677). Do položky „zpráva pro příjemce“ je dobré uvést jednoduchý

text, například: školné Adam Nowak, červenec 2022.

1

Pro platby v CZ použijte tyto platební údaje:

Transparentní účet u Fio Banka, a.s.: 2401615371 / 2010

2

Pro platby v EUR použijte tyto platební údaje:

číslo účtu: 2801863593 / 2010

IBAN: CZ39 2010 0000 0028 0186 3593 BIC kód: FIOBCZPPXXX